а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рефундира

рефундираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Поврати, повратува, надомести, надоместува, врати, враќа сума што била платена во државната каса.
Англиски: refund
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи