а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рефокусира

рефокусираат
Вид збор: Глагол, свршен
Повторно фокусира.
Англиски: refocus
Примери:
Моја должност е да ја реформирам мојата земја и да ја рефокусирам Европа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи