а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рефлексен

рефлексна
Вид збор: Придавка
рефлексивен
Англиски: reflexive
Употреба: Медицина
Примери:
рефлексна реакција
Изведенки
рефлексно прил.
Пример: Тој одговори рефлексно.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи