а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

референција

мн. референции
Вид збор: Именка, женски род
1. Податоци и оцена за работните ангажмани на некое лице.
Англиски: reference
Примери:
Тој има добри референции.
2. Препорака за квалитетот, способноста и позицијата на некого или на некоја фирма.
Англиски: reference
Примери:
Позитивна референција.
Потврдени референции.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи