а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

референцијален

референцијалниот
Вид збор: Придавка
потврден, оценет
Англиски: referential
Употреба: Граматика
Примери:
референцијална соодветност
референцијална функција
референцијална конвергенција
референцијално време
Изведенки
референцијалност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи