а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ретур

Вид збор: Именка, машки род
1. враќање назад
Англиски: return
Употреба: Транспорт
Примери:
ретур-билет (повратна карта)
2. враќање
Англиски: return
Употреба: Економија
Примери:
ретур на пакет
FlexiMac
 менување на македонски глаголи