а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ретровизор

мн. ретровизори
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 24283
Автомобилско огледало за возачот да може да гледа назад.
Англиски: rearview mirror
Употреба: Технологија
Примери:
скршен ретровизор
страничен ретровизор
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК