а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

реставриран

реставрираниот
Вид збор: Придавка
1. (глаг. прид.) реставрира
Англиски: refurbished
2. Што е обновен, вратен во првобитниот облик.
Англиски: refurbished
Примери:
Реставриран дел од црквата.
Реставрирани фрески.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи