а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

респект

(едн.) респектот
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 9640
почитување, обѕир
Англиски: respect
Примери:
Има респект спрема него.
Без респект.