а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

репродуциран

репродуцираниот
Вид збор: Придавка
1. (глаг. прид.) репродуцира
Англиски: reproduced
2. Што е подложен на репродукција.
Англиски: reproduced
Примери:
репродуциран текст
репродуцирана слика
репродуциран настан
FlexiMac
 менување на македонски глаголи