а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

репродуцент

мн. репродуценти
Вид збор: Именка, машки род
1. Оној што повторно произведува.
Англиски: reproducer Албански: riprodhues
Употреба: Економија
2. Подносител на противдоказ.
Албански: reprducent
Употреба: Правда
3. имитатор
Англиски: imitator Албански: imitator
Употреба: Сцена
FlexiMac
 менување на македонски глаголи