а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

репетиториум

репетиториумот
Вид збор: Именка, машки род
Курс или книга за повторување на земениот материјал; краток и концизен преглед.
Англиски: revision course
Употреба: Образование