а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

реорганизира

реорганизираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
1. Подложи, подложува на реорганизација.
Англиски: reorganize
Употреба: Административен термин
2. (се реорганизира) Повторно се организира.
Англиски: reorganize
FlexiMac
 менување на македонски глаголи