а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

реорганизација

реорганизацијата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 9602
Повторна организација, преустројство.
Англиски: reorganization
Употреба: Административен термин
Примери:
Реорганизација на земјоделството.
Реорганизација на административната служба.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи