а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рентира

(се) рентираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Се исплати, се исплатува, донесе, донесува доход.
Англиски: profit
Употреба: Економија
Примери:
Тоа не се рентира.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи