а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рентабилно

Вид збор: Прилог
рентабилен
Англиски: profitable
Примери:
Не е рентабилно да бидеш чиновник.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи