а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

реновира

реновираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Обнови, обновува, измени, изменува на подобро.
Англиски: renovate
Употреба: Архитектура и градба
Примери:
Ќе ја реновира малу куќата.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи