а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рендоса

рендосаат
Вид збор: Глагол, свршен
Иструже со ренде.
Англиски: grate Турски: rendelemek Албански: grij me rende
Употреба: Гастрономија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи