а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рели

релито
Вид збор: Именка, среден род
1. собир, состанок, средба
Англиски: rally Албански: tubim
2. Автомобилски натпревар.
Англиски: rally Албански: reli
Употреба: Спорт
Изведенки
рели м.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи