а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ректификација

ректификацијата
Вид збор: Именка, женски род
1. Начин на пречистување на течности.
Англиски: rectification Албански: rektifikim
Употреба: Хемија
2. поправка, коректура
Англиски: rectification Албански: rektifikim, përmirësim
Употреба: Преносно значење
FlexiMac
 менување на македонски глаголи