а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рекомандација

мн. рекомандации
Вид збор: Именка, женски род
Писмено или усно поволно мислење.
Англиски: recommendation
Изведенки
рекоманда ж.
мн. рекоманди
FlexiMac
 менување на македонски глаголи