а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рекетира

рекетираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Изнудува рекет.
Англиски: blackmail
Употреба: Правда
Изведенки
рекетирање ср.
глаг. им.
Пример: Тие мора да трпат рекетирање по разни основи.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи