а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

реинтеграција

мн. реинтеграции
Вид збор: Именка, женски род
Враќање во првобитна, поранешна состојба; поврат на одземени права, звања или добра; повторно спојување на нешто што било одделено.
Англиски: reintegration
Употреба: Правда
Примери:
реинтеграција на државјанство и на имот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи