а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

резиденцијален

резиденцијалниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 33339
Што е наменет за живеење или престој на лица што заземаат високи општествени положби или гости од таков ранг.
Англиски: residential
Примери:
резиденцијални објекти