а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

редизајнира

редизајнираат; редизајнирајќи
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Ранг: 32646
Направи, прави нов дизајн поинаков од претходниот.
Англиски: redesign
Примери:
Го редизајнира целиот стан.