а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

редарка

мн. редарки
Вид збор: Именка, женски род
1. жена редар
Англиски: stewardess Албански: grua e rojtarit
2. редница
Албански: kujdestare
FlexiMac
 менување на македонски глаголи