а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

регулаторски

регулаторска
Вид збор: Придавка
регулативен
Англиски: regulating
Изведенки
регулаторен прид.
регулаторниот
Пример: регулаторно тело, регулаторна комисија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи