а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

регрутација

регрутацијата
Вид збор: Именка, женски род
1. Пополнување на воените единици со нови војници.
Англиски: recruitment Албански: rekrutim
Употреба: Воен термин
2. Придобивање нови приврзаници.
Англиски: recruitment Албански: rekrutim
Употреба: Преносно значење
FlexiMac
 менување на македонски глаголи