а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

регенератор

мн. регенератори
Вид збор: Именка, машки род
1. Дел од регенеративна печка што служи за нагревање на воздухот што влегува во печката.
Албански: regjenerator
Употреба: Технологија
2. обновувач, преродувач
Англиски: renovator Албански: regjenerator
Употреба: Преносно значење
FlexiMac
 менување на македонски глаголи