а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

регенеративен

регенеративна
Вид збор: Придавка
Кој се однесува на регенерација; кој го користи приципот на регенерација.
Англиски: regenerative
Употреба: Екологија
Примери:
Регенеративна енергија.
Регенеративен циклус.
Регенеративна печка.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи