а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ревматично

Вид збор: Прилог
1. На ревматичен начин.
Англиски: rheumatically
Употреба: Медицина
Примери:
Оди ревматично.
2. бессилно, немоќно
Англиски: powerless
Употреба: Преносно значење
Примери:
Работи ревматично.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи