а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ревалвација

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Зголемување на вредноста на пари или стоки.
Англиски: revaluation Албански: rivlerësim
Употреба: Економија
Изведенки
ревалоризација ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи