а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ревакцинација

мн. ревакцинации
Вид збор: Именка, женски род
Повторна вакцинација.
Англиски: revaccination
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи