а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

реалистички

Вид збор: Прилог
На реалистичен начин.
Англиски: realistic Албански: reale, realiste
Примери:
Тој постапува реалистички во животот.