а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

реактуализација

мн. реактуализации
Вид збор: Именка, женски род
Стане повторно актуелно, оживување, реобновување, повторна актуализација.
Примери:
Реактуализациите на некои филмски наслови имаа добар одек.
Реактуализација на постапката за легализирање на објектот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи