а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рбетница

Види и: рбет (м.)
(едн.) рбетницата
Вид збор: Именка, женски род
рбет
Англиски: spine Албански: kurriz
Употреба: Анатомија
Примери:
По рбетницата.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК