а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рбетен

рбетна
Вид збор: Придавка
Ранг: 33535
Кој се однесува на рбет.
Англиски: spinal
Употреба: Медицина
Примери:
Рбетен столб.
Рбетен мозок.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК