а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

рафал

мн. рафали
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 5032
Брз, зачестен оган од огнено оружје.
Англиски: burst
Употреба: Воен термин
Изрази
Рафално гама зрачење - феномен во вселената
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК