а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ратификационен

ратификациони
Вид збор: Придавка
Кој се однесува на ратификација.
Англиски: ratificational
Употреба: Дипломатија
Примери:
Ратификациони документи.
Ратификационен инструмент.
Изведенки
ратификациски прид.
ратификацискиот
Пример: ратификациски процес
FlexiMac
 менување на македонски глаголи