а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

расцивка

(се) расцивкаат
Вид збор: Глагол, свршен
Почне многу да цивка.
Англиски: chirp
Примери:
Се расцивкале пилињата.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи