а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

расфрлено

Вид збор: Прилог
Ранг: 29569
1. расфрлен
Примери:
Ѓубрето беше насекаде расфрлено.
2. несистематски, несредено
Примери:
Зборуваше брзо и расфрлено.