а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

растрезнувачки

растрезнувачкиот
Вид збор: Придавка
отрезнувачки
Англиски: sobering
Примери:
растрезнувачко средство
Изведенки
растрезнувачко прил.
Пример: Растрезнувачко се капеше со ладна вода.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи