а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

растечки

растечка
Вид збор: Придавка
Што е во раст.
Англиски: growing
Примери:
растечко незадоволство
растечка инфлација
FlexiMac
 менување на македонски глаголи