а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

распљампа

(се) распљампаат
Вид збор: Глагол, свршен
раздрдори, се раздрнда
Англиски: chat
Употреба: Разговорно
Примери:
Само таа да не се распљампа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи