а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

распореден

распоредени
Вид збор: Придавка
(глаг. прид.) распореди
Англиски: scheduled
Употреба: Административен термин
Примери:
Каде и кога ќе бидат распоредени овие државни службеници?
FlexiMac
 менување на македонски глаголи