а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

располагање

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 4318
располага
Англиски: disposal Албански: disponim
Употреба: Разговорно
Примери:
(разг.) Има на располагање, при рака.
На располагање е некому.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК