а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

распознавање

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 17568
1. разликување
Англиски: recognition Албански: njohje, dallim
2. запознавање
Англиски: introduction Албански: të njoftuarit