а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

расплоден

расплодна
Вид збор: Придавка
Определен за расплод.
Англиски: breeding
Употреба: Земјоделство , Зоологија
Примери:
Расплодна крава.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи