а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

расплапоти

(се) расплапотат
Вид збор: Глагол, свршен
1. (се) раздрдори
Англиски: blab Албански: llomotis
Употреба: Разговорно
2. (се) разбаботи
Англиски: blab Албански: llomotis
Употреба: Разговорно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи