а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

раскрачи

раскрачат
Вид збор: Глагол, свршен
1. расчекори
Англиски: spread the legs Албански: hap këmbët
Примери:
Раскрачи ги нозете.
2. (се раскрачи) се расчекори
Англиски: spread the legs Албански: hap këmbët
Примери:
Што си се раскрачил така?
FlexiMac
 менување на македонски глаголи